QlikView®

Jedním z klíčů k úspěšnosti QlikView je patentovaná in-memory asociativní technologie. Uživatelům tato technologie nabízí nové způsoby pohledu na jejich oblast podnikání a možnost interaktivního zkoumání dat bez jakýchkoliv omezení. Data jsou navíc analyzována ohromující rychlostí, což přináší snadnější přístup k potřebným informacím a tím i proaktivnější rozhodování.

Snadné použití

Díky přátelskému uživatelskému rozhraní je práce s QlikView zcela intuitivní a každý uživatel se s ním snadno naučí pracovat. Manažeři si sami mohou vytvářet sestavy, které potřebují. Podpora pracovníků IT je potřebná pouze v úvodní části projektu.  

Interaktivní reportovací objekty

In-memory analýza a reporting znamená snadný přístup na jediné kliknutí myši k vizuálně bohatým interaktivním reportovacím objektům, grafům a tabulkám, které dokáže každý rychle vytvořit a snadno upravit.  

Rychlost a flexibilita

QlikView nevyžaduje databázi, ale data jsou natažená do operační paměti, odezva je tak okamžitá a to i nad datovými objemy milionů řádek až při tisících uživatelích. Díky této patentované technologii jsou časové nároky na vývoj nových analýz a reportů v řádech dní. Data lze navíc zkoumat z několika různých pohledů/ imenzí.

Jednoduchá integrace se stávajícími datovými zdroji

QlikView obsahuje modul, díky němuž můžete snadno importovat data z různých datových zdrojů (např. excel tabulky, SQL databáze, textové soubory, SAP a další podnikové IS), přičemž nevyžaduje existenci datového skladu.

Nízké pořizovací náklady

Oproti klasickým BI řešením výrazně nižší celkové náklady (licence, potřebný hardware, implementace, provoz, administrace a školení).

Přístup k informacích kdekoliv a kdykoliv

Pro cestující zaměstnance je pozoruhodnou možností mobilní a offline funkčnost QlikView. Po synchronizaci aplikačních dat QlikView v kanceláři získávají uživatelé plný přístup k přenosné in-memory analýze a reportingu na cestách. V offline režimu může uživatel pracovat se staženou QlikView aplikací stejně, jako kdyby mel k dispozici plnohodnotné připojení k serveru QlikView.

Naši mobilní klienti rovněž nabízejí více než pouhou prezentaci PDF zprávy v prohlížeči nebo na mobilním telefonu. S využitím nativního klienta iPhone nebo Java mobile edition (kompatibilní s BlackBerry) muže uživatel přistupovat přímo k aplikacím na QlikView Serveru, provádět analýzy a zadávat dotazy.

Mám zájem o QlikView