Gartner Magic Quadrant 2015

05.05.2015

Společnost Gartner opakovaně označila společnost QLIK za lídra v oblasti BI ve svém "Magic Quadrant for Business Intelligence and Analytics Platforms".

Pozice QLIKu jako lídra v tomto “Magic Quadrantu” je poháněna silnou vizí ve zpracování a analýze dat, vysokou úrovní porozumění trhu, zkušeností se zákazníky a schopností vše přenést do praktického a hlavně denního využití.

Silné stránky podle Gartnera :

  • Qlik nabízí vysoce interaktivní vývojové portfolio nástrojů pro vytváření dashboardů a reportingu. Qlik učinil odvážné rozhodnutí investovat do dvou vývojových větví (QlikView a Qlik Sense). Stále pokračuje v posilování své pozice v oblasti BI, jak prostřednictvím interního vývoje, tak i pomocí strategických akvizic (naprř. NPrinting).
  • Snadné použití pro uživatele (nízký čas a úsilí v realizaci BI  ve srovnání s jinými BI platformami).
  • Partneři mají větší povědomí o růstovíé strategii Qliku než konkurence. Qlik Sense klade důraz na otevřené API, kde by partneři měli mít možnost vytvářet aplikace s přidanou hodnotou.

Gartner nepodporuje žádného dodavatele, produkt nebo službu zmíněnou ve svých výzkumných publikací a nedoporučuje uživatelům technologií, aby si vybírali pouze dodavatele s nejvyšším ratingem nebo jiných označení. Gartner Research publikace se skládá z objektivních stanovisek výzkumné organizace Gartner.

Celou studii naleznete zde:  http://www.qlik.com/mq2015.